Založ si blog

Kozmická Láska…

       Stalo sa vám niečo podobné ako mne? Neraz som chytila do ruky knihu, ktorú mi odporučila  priateľka, v tomto prípade lektorka. Cítila som sa sklamaná, ak ma kniha „na prvú dobrú“ vôbec neoslovila. Nebolo to po prvý raz. K niektorej knihe som sa vrátila so značným odstupom času, možno v rozpätí 1 až 3 rokov. Asi som potrebovala čas na jej prijatie, na moje dozretie.

       S knihou Kozmická Láska – galaktické spomienky duše, od  Moniky Jakubeczovej som to mala trochu inak. Tiež som ju  niekoľko razy začala čítať. Chytila a pustila. Opäť som sa k nej vrátila, tento raz  asi po polroku.

      Začítala som sa a našla som hneď v úvode knihy, kde autorka sprístupňuje  rozhovor matky – psychoterapeutky a jej dcéry Mariky, určité paralely s vlastnými zážitkami, ale aj  s odpozorovanými príbehmi zo života.

       Mala som tu knihu otvoriť, začítať sa práve ja? Verím, že  sa v tých príbehoch našlo veľa ďalších a ďalších čitateľov? Možno sú tie príbehy univerzálne. Zrejme je to zámer autorky, aby  každý čitateľ mal možnosť zobrať si z knihy to, čo je schopný prijať, a čo práve potrebuje.

Vyberám z textu knihy: „Boh od nás nechce, aby sme trpeli. Boh je milostivý“, tak som bola aj ja kedysi vedená svojou matkou. Tak som vnímala Boha, ibaže potom sa môj život zmenil. Zmenili ma okolnosti. Moji príbuzní, ktorí sa prezentovali, ako hlboko veriaci v Boha to  nevyjadrovali svojim životom, vzťahom k iným ľuďom a najmä nie ku mne. To ma ranilo. Nepopieram, že som sa zmenila aj vplyvom doby, ktorá nastala vo vzťahu k náboženstvu, hoci ma vtedy nikto neovplyvňoval. To bolo  moje rozhodnutie.

Akceptujem ľudí, ktorí sa hlásia k svojej viere, ktorí sú praktizujúci veriaci.Chodia do kostola, prijímajú sviatosti… Obdivujem umelcov, športovcov, ktorí sa pred dôležitým vystúpením verejne prežehnajú. Tiež poznám veľa ľudí, ktorí sa  modlia, ale nemajú pocit, že im Boh pomáha. Sú z toho zmätení, ťažko prijímajú to, čo im život priniesol. Pýtajú sa prečo?

Ako je to vlastne? Je pravda, že postihnuté dieťa prichádza na tento svet pomôcť očistiť rodovú líniu?  Prečo je  to tak, ak je pravda, že život si plánujeme pred narodením a tiež si vyberáme  rodičov? Často sa zamýšľam nad rodinou, nad dieťaťom, ktoré prišlo na tento svet s  trápením vážnej, nevyliečiteľnej choroby, s telesným alebo psychický postihnutím. Prečo otec opustí matku s chorým dieťaťom najmä, ak potrebuje 24 – hodinovú starostlivosť?

Vrátim sa k úvodu knihy Kozmická Láska. Veľmi blízky mi bol príbeh matky, dcéry a syna, ktorý bol ovplyvňovaný nízkymi energiami syna. Viac chorý alebo viac zlý človek, ktorý zneužíval láskavosť matky? Každý by mal pomáhať iba do tej miery, aby pomoc neničila  jeho. Matka nedokázala nechať ísť syna vlastnou cestou. Nemala na to odvahu a poradiť si nedala. Ibaže práve to by bola bývala naozajstná pomoc. Odsunula vlastné potreby a vzťah s dcérou na vedľajšiu koľaj.

Ďalší príbeh, ktorý riešila Marika s matkou sa týkal ženy, ktorá si nechala svojim manželom „odsávať “ životnú energiu. Mala sa chrániť, a predsa jej dlho trvalo, kým tak dokázala urobiť.

Zaujal ma aj príbeh manželov, ktorí nemali šancu splodiť potomka. Rozišli sa a žena túžiaca po dieťati si našla nového partnera. Otehotnela, ale tento ju nechal hneď na začiatku tehotenstva. Splnil sa jej veľký sen. Stala sa matkou, ale syna vychovávala sama. Jej príbeh skončil šťastne, hoci až, ako 45 ročná sa zbavila strachu z nového vzťahu. Do života jej vstúpil muž, s ktorým tvorila šťastný pár.

Často si ľudia kladú, otázku prečo má Boh pre niekoho pripravené zázraky a pre iného nie? Prečo ľudia trpia k vôli inej osobe? Ako to majú zvládnuť? Nájdeme odpoveď v knihe?

To som priblížila iba prvých pár strán. Až potom nasleduje obsah toho, čo matka odovzdala Marike so želaním, aby jej kniha pomohla nájsť odpoveď na otázky, ktoré jej, ako matka a psychoterapeutka nestihla dať skôr,  ako umrela na ťažkú, nevyliečiteľnú chorobu.

Teraz je na vás, či sa chcete do knihy začítať. Ani Marika, hneď po pohrebe knihu neprečíta, stalo sa tak s odstupom času.

Z obalu sa dozvedáme: „Kniha Kozmická Láska je román nielen o láske dvoch duší, ktoré sa nájdu, zaľúbia, žijú nádherný život, osud ich však rozdelí a začnú hľadať cestu k opätovnému stretnutiu. Hovorí aj o večnej láske, ktorú všetci hľadáme a túžime zažiť. Príbehy a udalosti sú opísané z pohľadu vyšších dimenzií, anjelov a iných svetelných bytosti.“ Určite to nie je literatúra pre každého.

Rozhodnutie je na Vás či budete pokračovať v čítaní Kozmickej Lásky, či ju prečítate „na prvú dobrú“. Možno ju odložíte na dobu neurčitú a možno sa po prečítaní podelíte o svoje dojmy a pocity.

Myšlienka na záver:

“V prípade dobrých kníh, nejde o to, koľkými z nich prejdete skrz na skrz. Ide o to, koľko z nich prejde skrz na skrz priamo do vás.” Mortimer J. Adler

Poznámka: autorka blogu je autorkou obrázku – upravené v PowerPoint

Zemiakové pochúťky – Zemiakové šúľance. „Špinavé“?

01.12.2022

Šúľance s makom – tomuto jedlu sme sa ako deti potešili. Chcela som urobiť radosť aj môjmu synovi. Raz, keď som ich uvarila (ešte chodil do škôlky) a naservírovala, v tom momente zazvonil telefón, musela som k nemu odbehnúť. Mobily ešte neboli a pevnú linku sme mali v chodbe. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa vrátila do kuchyne a môj syn šúľance [...]

Mágia adventu…

26.11.2022

Veriť/neveriť, to je na každom z nás. Naši starí rodičia a prarodičia verili v magickú silu predvianočného času. Už včera, na deň Kataríny, sme mohli zaznamenať, ako mnohí starší i mladší ľudia hovorili, písali o tzv. „stridžích dňoch“, ktoré vraj trvajú od Kataríny do Vianoc. Zaspomínať si môžeme spoločne [...]

Marokánky- verte/neverte recept má viac ako 110 rokov

21.11.2022

Hovorí sa, že všetci ľudia všetko vedia. Potvrdzujem, tento recept ma spája s priateľkou Etelkou, ktorú som stretla počas mojej prvej Univerzity tretieho veku pri UK v Bratislave, kde sme spolu študovali odbor žurnalistika. Možno marokánky podľa tohto receptu nie sú ničím nové, ibaže pre mňa majú svoju cenu. Tento recept dýcha históriou. Etelka, ho získala [...]

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Čaputovú po dvoch rokoch opäť prijme pápež František

01.12.2022 15:10, aktualizované: 15:13

Prezidentka bude rokovať aj so štátnym sekretárom Svätej stolice Pietrom Parolinom.

Zuzana Čaputová

Prezidentka Čaputová podpísala novelu, ktorou sa zvýšia platy lekárov

01.12.2022 14:38

Po schválení zákona v parlamente a podpise memoranda s vládou k riešeniu situácie v zdravotníctve už viaceré nemocnice potvrdili stiahnutie výpovedí.

Jaroslav Haščák

Premiér: Obvinenie Haščáka dokazuje slobodu OČTK. Podľa Fica ide o varovanie Kollárovi

01.12.2022 14:17

Je to snaha ukázať, ako "maká" minister Mikulec, tvrdí Peter Pellegrini. Kolíková je rada, že sa v trestnom stíhaní pokračuje ďalej.

rusko

Agh nemá vedomosť, že by Rusko plánoval vraždu Volzovej

01.12.2022 14:07

Obžalobe z prípravy vraždy čelia Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 165629x
Priemerná čítanosť článkov: 1548x

Autor blogu