Založ si blog

…aby na Vianoce nikto nebol sám

Vianoce sú darom domova, rodiny, lásky a pokoja. Spravidla nás tieto slová a atmosféra Vianoc sprevádzajú celým životom. Je fajn, ak sa môžeme na Vianoce stretnúť s rodinou, s priateľmi a zaželať si pokojné sviatky. S tými, s ktorými sa stretnúť nemôžeme máme k dispozícii množstvo vianočných pozdravov, použiť môžeme ešte stále klasickú poštu, čo je dnes už výnimkou, a samozrejme internet. Prostredníctvom krásnych obrázkov a niekoľkými slovami im môžeme vyjadriť svoju lásku, vďaku a spolupatričnosť.

Dnes tu a teraz chcem zaželať krásne sviatky všetkým:

  • administrátorom blogu
  • autorom článkov
  • diskutujúcim a samozrejme
  • čitateľom, bez ktorých by práca a záľuba nás  blogérov nemala význam.

Krásne sviatky, chcem zaželať všetkým ľuďom, ktorí už niekoľko rokov trávia sviatky v službe. Je ich nesmierne veľa, starajú sa o to, aby sme my ostatní prežili sviatky v relatívom pokoji. Nedá sa všetkých vymenovať, ale rozhodne nemôžem opomenúť zdravotníckych pracovníkov, medzi ktorých som roky patrila aj ja. Štedrý deň som často prežívala  mimo rodiny. Nie iba na Vianoce, ale aj počas ďalších sviatkov, vrátane víkendov som nie raz bola v službe. Niekto to robiť musí, svoje povolanie som považovala za poslanie a svoju prácu som milovala. Moja rodina to akceptovala, zvykli sme si. U nás bol sviatok vždy vtedy, keď sme ako rodina boli spolu. Vynahradili sme si to, prežili sme spolu krásne chvíle, keď sme si boli nablízku – sviatok alebo piatok.

Na Vianoce by nikto nemal byť sám aj, keď nie každý prežíva Vianoce ako šťastné obdobie. Možno by aj chcel, ale je niečo, čo mu to nedovolí. Môj vianočný pozdrav patrí i všetkým osamelým. K pozdravu pripájam prosbu:„Dovoľte svojim príbuzným, blízkym, priateľom, známym, aby sa k vám priblížili aspoň v tento výnimočný vianočný čas. Bude to darček pre nich.

Prijmite môj vianočný pozdrav a užite si sviatky v pokoji a láske.

Výborný Božkin (našej babkin) perník

19.01.2023

Tento perník robím podľa receptu manželovej mamy. Pokojne ho môžem nazvať aj „dovolenkový“, pravidelne som ho piekla na cestu. Nielen na cestu, ešte aj na pobyt nám čosi zostalo, niečo čo „voňalo domovinou“. Ja zvyknem do perníka pridať 1-2 ks nadrobno nakrájaných sterilizovaných orechov, ktoré mi zostanú po príprave orechového likéru. Výborne chutí v tomto [...]

Nič nové na svete…

15.01.2023

História sa opakuje! Prečo asi? Zrejme sme sa nepoučili a obávam sa, že sa ani nepoučíme. Dobro a zlo. Pravda a lož – dva protipóly, ktoré boli, sú a budú predmetom našich diskusií. Ďalšími podnetmi do diskusie môžu byť pojmy ako: Konšpirácia, sprisahanie, komplot, úklady, intrigy… Pridružujú sa otázky týkajúce sa manipulácie [...]

Garderóba – cudzie slovo alebo archaizmus? RTVS-Výstava kostýmov

15.12.2022

Myslím si, že sa dnes slová garderóba, garderobier, garderobierka vyskytujú pomerne málo, nanajvýš v súvislosti s divadlom. Ja si pod pojmom garderóba predstavujem honosné šaty, kostýmy, uniformy z konca 19. a zo začiatku 20. storočia. Dnes som si k slovu GARDERÓBA pridala slovíčko ČAROVNÁ. Taký pocit som mala z výstavy v priestorov RTVS [...]

Nemecko štrajk verejná doprava

Štrajk v Nemecku paralyzoval dopravu, ochromil i vlakové spoje s Českom

27.03.2023 11:27

České železnice ako gesto dobrej vôle ponúkli výmenu, respektíve zmenu rezervácie už zakúpených cestovných lístkov.

merkelová medvedev nord stream

Rusko zvažuje predložiť účet za poškodenie Nord Streamu. Len komu?

27.03.2023 11:24

Rusko zvažuje, že bude žiadať o kompenzácie za škody vzniknuté vlaňajšími explóziami na plynovodoch Nord Stream.

www, world wide web, internet

Umelá inteligencia pomôže odhaliť nepravdivé informácie na weboch

27.03.2023 11:00

Vedúci výskumník z KInIT Jakub Šimko priblížil, že vyvíjajú aj nástroje, ktoré pomôžu ľuďom, ktorí sa boju proti dezinformáciám venujú.

počasie, vietor

Na celom území Slovenska silnejšie zafúka, SHMÚ vydalo výstrahy. Niekde bude aj orkán

27.03.2023 10:15

V pondelok má byť veterno na celom území Slovenska. V okresoch na severe očakávajú meteorológovia výskyt mimoriadne silného vetra na horách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 185650x
Priemerná čítanosť článkov: 1673x

Autor blogu