Založ si blog

…aby na Vianoce nikto nebol sám

Vianoce sú darom domova, rodiny, lásky a pokoja. Spravidla nás tieto slová a atmosféra Vianoc sprevádzajú celým životom. Je fajn, ak sa môžeme na Vianoce stretnúť s rodinou, s priateľmi a zaželať si pokojné sviatky. S tými, s ktorými sa stretnúť nemôžeme máme k dispozícii množstvo vianočných pozdravov, použiť môžeme ešte stále klasickú poštu, čo je dnes už výnimkou, a samozrejme internet. Prostredníctvom krásnych obrázkov a niekoľkými slovami im môžeme vyjadriť svoju lásku, vďaku a spolupatričnosť.

Dnes tu a teraz chcem zaželať krásne sviatky všetkým:

  • administrátorom blogu
  • autorom článkov
  • diskutujúcim a samozrejme
  • čitateľom, bez ktorých by práca a záľuba nás  blogérov nemala význam.

Krásne sviatky, chcem zaželať všetkým ľuďom, ktorí už niekoľko rokov trávia sviatky v službe. Je ich nesmierne veľa, starajú sa o to, aby sme my ostatní prežili sviatky v relatívom pokoji. Nedá sa všetkých vymenovať, ale rozhodne nemôžem opomenúť zdravotníckych pracovníkov, medzi ktorých som roky patrila aj ja. Štedrý deň som často prežívala  mimo rodiny. Nie iba na Vianoce, ale aj počas ďalších sviatkov, vrátane víkendov som nie raz bola v službe. Niekto to robiť musí, svoje povolanie som považovala za poslanie a svoju prácu som milovala. Moja rodina to akceptovala, zvykli sme si. U nás bol sviatok vždy vtedy, keď sme ako rodina boli spolu. Vynahradili sme si to, prežili sme spolu krásne chvíle, keď sme si boli nablízku – sviatok alebo piatok.

Na Vianoce by nikto nemal byť sám aj, keď nie každý prežíva Vianoce ako šťastné obdobie. Možno by aj chcel, ale je niečo, čo mu to nedovolí. Môj vianočný pozdrav patrí i všetkým osamelým. K pozdravu pripájam prosbu:„Dovoľte svojim príbuzným, blízkym, priateľom, známym, aby sa k vám priblížili aspoň v tento výnimočný vianočný čas. Bude to darček pre nich.

Prijmite môj vianočný pozdrav a užite si sviatky v pokoji a láske.

Zemiakové pochúťky – Zemiakové šúľance. „Špinavé“?

01.12.2022

Šúľance s makom – tomuto jedlu sme sa ako deti potešili. Chcela som urobiť radosť aj môjmu synovi. Raz, keď som ich uvarila (ešte chodil do škôlky) a naservírovala, v tom momente zazvonil telefón, musela som k nemu odbehnúť. Mobily ešte neboli a pevnú linku sme mali v chodbe. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa vrátila do kuchyne a môj syn šúľance [...]

Mágia adventu…

26.11.2022

Veriť/neveriť, to je na každom z nás. Naši starí rodičia a prarodičia verili v magickú silu predvianočného času. Už včera, na deň Kataríny, sme mohli zaznamenať, ako mnohí starší i mladší ľudia hovorili, písali o tzv. „stridžích dňoch“, ktoré vraj trvajú od Kataríny do Vianoc. Zaspomínať si môžeme spoločne [...]

Marokánky- verte/neverte recept má viac ako 110 rokov

21.11.2022

Hovorí sa, že všetci ľudia všetko vedia. Potvrdzujem, tento recept ma spája s priateľkou Etelkou, ktorú som stretla počas mojej prvej Univerzity tretieho veku pri UK v Bratislave, kde sme spolu študovali odbor žurnalistika. Možno marokánky podľa tohto receptu nie sú ničím nové, ibaže pre mňa majú svoju cenu. Tento recept dýcha históriou. Etelka, ho získala [...]

rusko

Agh nemá vedomosť, že by Rusko plánoval vraždu Volzovej

01.12.2022 14:07

Obžalobe z prípravy vraždy čelia Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

SR Bratislava Politika Koalícia Kríza Bôrik

Matovič o Sulíkovej snahe povaliť vládu: Dno. Premiéra šéf SaS prekvapil

01.12.2022 13:41, aktualizované: 13:48

Sulík ide povaliť tretiu protikorupčnú vládu, uviedol premiér Heger.

Topolcianky, zrebcin, sestnast zaprah, lipicany, kone,

Slovensko má deviaty zápis v UNESCO. Uspel chov koní

01.12.2022 12:44, aktualizované: 13:18

O zápise do prestížneho svetového zoznamu sa rozhodlo v marockom Rabate.

Sergej Lavrov

USA a NATO sú podľa Lavrova priamo zapojené do vojny na Ukrajine

01.12.2022 12:41

Západ mal podľa hlavy ruskej diplomacie reálnu šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine, avšak rozhodol sa odmietnuť ruské návrhy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 165462x
Priemerná čítanosť článkov: 1546x

Autor blogu