Založ si blog

(Ne)prebudená. Spím alebo bdiem?

Dopíšem správu, vybavím posledný telefonát a potom letím za chlapom, ktorého mi závidí celý svet. Áno, je dokonalý, dokonca sa podobá sa Brada Pitta. Milujeme sa, milujem na ňom všetko. Sme ideálny pár, stvorení jeden pre druhého. Ibaže, musím uznať, ja som skôr hyperaktívna. Rýchlo, rýchlo, rýcjlo…Poznáte to, práca chvatná málo platná. Niekedy to preženiem. Braňo je naopak rozvážny, všetko naplánuje, dobre zorganizuje. Aj dovolenku do Thajská naplánoval do bodky. No nie je dokonalý?

      Ako vždy, dobehla som domov na poslednú chvíľu. Skočila pod sprchu a dobalila posledné drobné veci do príručnej batožiny. O chvíľu  už zvonil telefón a vzápätí prichádzal k domu taxík. Braňo ma pred odchodom objal, pobozkal a dodal:

Túžim po tebe miláčik,“ teším na najbližších štrnásť dní. Cítila som sa, ako Alenka v ríši divov ani neviem, ako som sa dostala do taxíka.

       Všetko bolo super. Úžasná dovolenka a ja som mala navyše malé tajomstvo. Po návrate z dovolenky ma čakalo povýšenie. V mojou veku a riaditeľka významného úseku akciovej spoločnosti. Taká ponuka sa neodmieta. Ibaže, ako to povedať Braňovi. Rozhodla som sa, že pôjdem na to inak, cez city.

      „Braní, prepáč! Ja za to nemôžem, že som zatiaľ neotehotnela.“ Vedela som, ako veľmi túži po deťoch, nazerá do každého kočíka, prihovára sa všetkým na okolí. Aj na  pláži staval s deťmi zámky aj deti ho milujú. Ešte, aby si ho obľúbila niektorá mamička! Jeden nikdy nevie, slobodných a rozvedených je stále dosť. Táto úvaha ma dostala až k slzám.

„Ivetka, miláčik, neplač. Veď ja ti to nevyčítam. Keď dieťatko príde, tak príde. Nemysli už na to.“

„Viem, nemôžeme mať všetko, ale aj ja túžim po dieťatku,“  povedala som celkom sebaisto. Vzápätí som sa trochu za svoje slová i slzy zahanbila. Nebola to pravda, aspoň nie teraz.

      Dovolenka sa skončila. Leteli sme v noci, ako sa hovorí, noc má svoju moc, boli sme z cesty unavení. Keď sme prišli domov Braňo navrhol:

„Miláčik, choď sa osprchovať ako prvá. Ja budem zatiaľ vybaľovať“ a chytil sa môjho kufra. Ako vždy pozorný. Už som bola dávno osprchovaná a čakala som ho v spálni. Kde len toľko trčí? Nazrela som zo spálne. Braňo chodil hore, dolu po obývačke ako tiger v klietke. Prečo si nejde ľahnúť? Zrak mi padol sa jeho kufor ani sa ho nedotkol.

„Tak to nechaj, vybalíme neskôr! Už sa ťa nemôžem dočkať!“ Nereagoval. Čo len toľko chodí, prečo nevybalil svoj kufor? Premýšľala som, ale nič mi nenapadlo. Braňo stále neodpovedal. Tak som sa zo žartu opýtala: „Ešte niekam cestuješ?“

„Máš pravdu, cestujem!“ Vzal svoj kufor a odišiel. Veď nespím, to nemôže byť zlý sen. Nebol. Prešla som k svojej batožine, ale ani tá nebola celkom vybalená, skončil pri toaletných potrebách. Preboha! Plechová škatuľka s nápisom Energit bola otvorená a z nej na mňa čumeli „utajené“ antikoncepčné tabletky. Neviem, kto v tej chvíli  čumel viac…

      Braňo určite nie je sám, ktorého manželka dala prednosť  kariére pred materstvom. To by sa dalo tolerovať, ak by to bola dohoda partnerov – manželov. Žiaľ, v tomto prípade nebola.

Zamyslenie na záver:

Najhoršie a najbolestnejšie  klamstvo je od milovaného človeka.

Poznámka: Príbeh dcéry mojej priateľky z roku 2010

OZ Šanca pre pečeň – edukačný, rekondično-rehabilitačný pobyt – Štrbské Pleso

22.05.2022

Začiatkom mája tohto roku som absolvovala edukačný, rekondično-rehabilitačný pobyt na Štrbskom Plese. OZ združuje pacientov, ich rodinných príslušníkov i sympatizantov. Choroby pečene spôsobuje iba alkohol! Pravda alebo mýtus? Často som počula, ako niekto hovorí: „Nepijem, tak sa mi s pečeňou nemôže nič stať.“ Ibaže to je veľký OMYL. Choroby [...]

Thurzo-Fugger zážitková expozícia

14.05.2022

V Banskej Bystrici oprášili vyše 500 ročnú históriu v novej zážitkovej expozícii, ktorú nájdete v Barbakáne, v historickej časti mesta. Z dostupných materiálov sa dozvedáme o Turzovsko-Fuggerovskej spoločnosti s Medeným hámrom, ktorá sa do histórie mesta Banská Bystrica, širšieho okolia a baníctva zapísala „medenými“ [...]

Krása v dreve ukrytá

25.04.2022

Drevené vyrezávané kríže na Podpoľaní – Naozajstná krása v dreve ukrytá. Upútavka, môj rodný kraj. Úvodom niekoľko všeobecne dostupných informácií. Verím, že oslovím pár spriaznených duší nadchnutých pre ľudovú kultúru. Vznik drevených vyrezávaných krížov, ako sa dozvedáme z dostupnej literatúry v minulosti podmienilo niekoľko faktorov: [...]

Mínomet Tulipán

Ukrajinci zničili ťažký ruský mínomet Tulipán, prvýkrát v histórii

22.05.2022 18:00

Ukrajinskej armáde sa v Donbase na východe krajiny prvýkrát podarilo zničiť ruský ťažký samohybný mínomet 2S4 Tulpan (po slovensky Tulipán).

Jan Mazak 2

Mazák: Diskusia o porušeniach základných práv a slobôd súdmi musí byť odborná

22.05.2022 17:30

Predseda Súdnej rady víta diskusiu o porušeniach základných práv a slobôd súdmi.

Joe Biden

Biden: Šírenie opičích kiahní v USA a Európe by nás malo znepokojovať

22.05.2022 15:40

Opičie kiahne sú vírusová choroba, ktorá sa obvykle vyskytuje v oblasti strednej a západnej Afriky.

Mária Kolíková

Kolíková: Protiinflačný balíček môže skončiť na Ústavnom súde

22.05.2022 14:37

To, že mal minister financií Igor Matovič (OĽANO) rokovať s kotlebovcami, je podľa Kolíkovej "primerane nechutné".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 107684x
Priemerná čítanosť článkov: 1313x

Autor blogu