Založ si blog

(Ne)prebudená. Spím alebo bdiem?

Dopíšem správu, vybavím posledný telefonát a potom letím za chlapom, ktorého mi závidí celý svet. Áno, je dokonalý, dokonca sa podobá sa Brada Pitta. Milujeme sa, milujem na ňom všetko. Sme ideálny pár, stvorení jeden pre druhého. Ibaže, musím uznať, ja som skôr hyperaktívna. Rýchlo, rýchlo, rýcjlo…Poznáte to, práca chvatná málo platná. Niekedy to preženiem. Braňo je naopak rozvážny, všetko naplánuje, dobre zorganizuje. Aj dovolenku do Thajská naplánoval do bodky. No nie je dokonalý?

      Ako vždy, dobehla som domov na poslednú chvíľu. Skočila pod sprchu a dobalila posledné drobné veci do príručnej batožiny. O chvíľu  už zvonil telefón a vzápätí prichádzal k domu taxík. Braňo ma pred odchodom objal, pobozkal a dodal:

Túžim po tebe miláčik,“ teším na najbližších štrnásť dní. Cítila som sa, ako Alenka v ríši divov ani neviem, ako som sa dostala do taxíka.

       Všetko bolo super. Úžasná dovolenka a ja som mala navyše malé tajomstvo. Po návrate z dovolenky ma čakalo povýšenie. V mojou veku a riaditeľka významného úseku akciovej spoločnosti. Taká ponuka sa neodmieta. Ibaže, ako to povedať Braňovi. Rozhodla som sa, že pôjdem na to inak, cez city.

      „Braní, prepáč! Ja za to nemôžem, že som zatiaľ neotehotnela.“ Vedela som, ako veľmi túži po deťoch, nazerá do každého kočíka, prihovára sa všetkým na okolí. Aj na  pláži staval s deťmi zámky aj deti ho milujú. Ešte, aby si ho obľúbila niektorá mamička! Jeden nikdy nevie, slobodných a rozvedených je stále dosť. Táto úvaha ma dostala až k slzám.

„Ivetka, miláčik, neplač. Veď ja ti to nevyčítam. Keď dieťatko príde, tak príde. Nemysli už na to.“

„Viem, nemôžeme mať všetko, ale aj ja túžim po dieťatku,“  povedala som celkom sebaisto. Vzápätí som sa trochu za svoje slová i slzy zahanbila. Nebola to pravda, aspoň nie teraz.

      Dovolenka sa skončila. Leteli sme v noci, ako sa hovorí, noc má svoju moc, boli sme z cesty unavení. Keď sme prišli domov Braňo navrhol:

„Miláčik, choď sa osprchovať ako prvá. Ja budem zatiaľ vybaľovať“ a chytil sa môjho kufra. Ako vždy pozorný. Už som bola dávno osprchovaná a čakala som ho v spálni. Kde len toľko trčí? Nazrela som zo spálne. Braňo chodil hore, dolu po obývačke ako tiger v klietke. Prečo si nejde ľahnúť? Zrak mi padol sa jeho kufor ani sa ho nedotkol.

„Tak to nechaj, vybalíme neskôr! Už sa ťa nemôžem dočkať!“ Nereagoval. Čo len toľko chodí, prečo nevybalil svoj kufor? Premýšľala som, ale nič mi nenapadlo. Braňo stále neodpovedal. Tak som sa zo žartu opýtala: „Ešte niekam cestuješ?“

„Máš pravdu, cestujem!“ Vzal svoj kufor a odišiel. Veď nespím, to nemôže byť zlý sen. Nebol. Prešla som k svojej batožine, ale ani tá nebola celkom vybalená, skončil pri toaletných potrebách. Preboha! Plechová škatuľka s nápisom Energit bola otvorená a z nej na mňa čumeli „utajené“ antikoncepčné tabletky. Neviem, kto v tej chvíli  čumel viac…

      Braňo určite nie je sám, ktorého manželka dala prednosť  kariére pred materstvom. To by sa dalo tolerovať, ak by to bola dohoda partnerov – manželov. Žiaľ, v tomto prípade nebola.

Zamyslenie na záver:

Najhoršie a najbolestnejšie  klamstvo je od milovaného človeka.

Poznámka: Príbeh dcéry mojej priateľky z roku 2010

Výborný Božkin (našej babkin) perník

19.01.2023

Tento perník robím podľa receptu manželovej mamy. Pokojne ho môžem nazvať aj „dovolenkový“, pravidelne som ho piekla na cestu. Nielen na cestu, ešte aj na pobyt nám čosi zostalo, niečo čo „voňalo domovinou“. Ja zvyknem do perníka pridať 1-2 ks nadrobno nakrájaných sterilizovaných orechov, ktoré mi zostanú po príprave orechového likéru. Výborne chutí v tomto [...]

Nič nové na svete…

15.01.2023

História sa opakuje! Prečo asi? Zrejme sme sa nepoučili a obávam sa, že sa ani nepoučíme. Dobro a zlo. Pravda a lož – dva protipóly, ktoré boli, sú a budú predmetom našich diskusií. Ďalšími podnetmi do diskusie môžu byť pojmy ako: Konšpirácia, sprisahanie, komplot, úklady, intrigy… Pridružujú sa otázky týkajúce sa manipulácie [...]

Garderóba – cudzie slovo alebo archaizmus? RTVS-Výstava kostýmov

15.12.2022

Myslím si, že sa dnes slová garderóba, garderobier, garderobierka vyskytujú pomerne málo, nanajvýš v súvislosti s divadlom. Ja si pod pojmom garderóba predstavujem honosné šaty, kostýmy, uniformy z konca 19. a zo začiatku 20. storočia. Dnes som si k slovu GARDERÓBA pridala slovíčko ČAROVNÁ. Taký pocit som mala z výstavy v priestorov RTVS [...]

gaza

Vláda USA bez súhlasu Kongresu schválila predaj munície Izraelu. Využila kľučku v zákone

10.12.2023 05:39

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena schválila predaj 14 000 kusov tankovej munície Izraelu bez predchádzajúceho posúdenia Kongresu.

Osvetlený Nitriansky hrad, mReportér

Dominanta mesta v plnej paráde. Očarujúca krása Nitrianskeho hradu vo večerných hodinách

10.12.2023 05:00

Zábery na osvetlený hrad zachytil mReportér Andy Snijders.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Šéf izraelskej armády: Izrael musí v Gaze vyvinúť väčší tlak

09.12.2023 22:13

Humanitárne organizácie v spoločnom vyhlásení uviedli, že sú "zhrozené" postojom USA.

Krisztián Forró, Aliancia

Líder Aliancie Krisztián Forró sa chce uchádzať o prezidentský úrad

09.12.2023 17:07

So zberom podpisov potrebných na kandidatúru začne v najbližších dňoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 200364x
Priemerná čítanosť článkov: 1805x

Autor blogu