Založ si blog

(Ne)prebudená. Spím alebo bdiem?

Dopíšem správu, vybavím posledný telefonát a potom letím za chlapom, ktorého mi závidí celý svet. Áno, je dokonalý, dokonca sa podobá sa Brada Pitta. Milujeme sa, milujem na ňom všetko. Sme ideálny pár, stvorení jeden pre druhého. Ibaže, musím uznať, ja som skôr hyperaktívna. Rýchlo, rýchlo, rýcjlo…Poznáte to, práca chvatná málo platná. Niekedy to preženiem. Braňo je naopak rozvážny, všetko naplánuje, dobre zorganizuje. Aj dovolenku do Thajská naplánoval do bodky. No nie je dokonalý?

      Ako vždy, dobehla som domov na poslednú chvíľu. Skočila pod sprchu a dobalila posledné drobné veci do príručnej batožiny. O chvíľu  už zvonil telefón a vzápätí prichádzal k domu taxík. Braňo ma pred odchodom objal, pobozkal a dodal:

Túžim po tebe miláčik,“ teším na najbližších štrnásť dní. Cítila som sa, ako Alenka v ríši divov ani neviem, ako som sa dostala do taxíka.

       Všetko bolo super. Úžasná dovolenka a ja som mala navyše malé tajomstvo. Po návrate z dovolenky ma čakalo povýšenie. V mojou veku a riaditeľka významného úseku akciovej spoločnosti. Taká ponuka sa neodmieta. Ibaže, ako to povedať Braňovi. Rozhodla som sa, že pôjdem na to inak, cez city.

      „Braní, prepáč! Ja za to nemôžem, že som zatiaľ neotehotnela.“ Vedela som, ako veľmi túži po deťoch, nazerá do každého kočíka, prihovára sa všetkým na okolí. Aj na  pláži staval s deťmi zámky aj deti ho milujú. Ešte, aby si ho obľúbila niektorá mamička! Jeden nikdy nevie, slobodných a rozvedených je stále dosť. Táto úvaha ma dostala až k slzám.

„Ivetka, miláčik, neplač. Veď ja ti to nevyčítam. Keď dieťatko príde, tak príde. Nemysli už na to.“

„Viem, nemôžeme mať všetko, ale aj ja túžim po dieťatku,“  povedala som celkom sebaisto. Vzápätí som sa trochu za svoje slová i slzy zahanbila. Nebola to pravda, aspoň nie teraz.

      Dovolenka sa skončila. Leteli sme v noci, ako sa hovorí, noc má svoju moc, boli sme z cesty unavení. Keď sme prišli domov Braňo navrhol:

„Miláčik, choď sa osprchovať ako prvá. Ja budem zatiaľ vybaľovať“ a chytil sa môjho kufra. Ako vždy pozorný. Už som bola dávno osprchovaná a čakala som ho v spálni. Kde len toľko trčí? Nazrela som zo spálne. Braňo chodil hore, dolu po obývačke ako tiger v klietke. Prečo si nejde ľahnúť? Zrak mi padol sa jeho kufor ani sa ho nedotkol.

„Tak to nechaj, vybalíme neskôr! Už sa ťa nemôžem dočkať!“ Nereagoval. Čo len toľko chodí, prečo nevybalil svoj kufor? Premýšľala som, ale nič mi nenapadlo. Braňo stále neodpovedal. Tak som sa zo žartu opýtala: „Ešte niekam cestuješ?“

„Máš pravdu, cestujem!“ Vzal svoj kufor a odišiel. Veď nespím, to nemôže byť zlý sen. Nebol. Prešla som k svojej batožine, ale ani tá nebola celkom vybalená, skončil pri toaletných potrebách. Preboha! Plechová škatuľka s nápisom Energit bola otvorená a z nej na mňa čumeli „utajené“ antikoncepčné tabletky. Neviem, kto v tej chvíli  čumel viac…

      Braňo určite nie je sám, ktorého manželka dala prednosť  kariére pred materstvom. To by sa dalo tolerovať, ak by to bola dohoda partnerov – manželov. Žiaľ, v tomto prípade nebola.

Zamyslenie na záver:

Najhoršie a najbolestnejšie  klamstvo je od milovaného človeka.

Poznámka: Príbeh dcéry mojej priateľky z roku 2010

Zemiakové pochúťky – Zemiakové šúľance. „Špinavé“?

01.12.2022

Šúľance s makom – tomuto jedlu sme sa ako deti potešili. Chcela som urobiť radosť aj môjmu synovi. Raz, keď som ich uvarila (ešte chodil do škôlky) a naservírovala, v tom momente zazvonil telefón, musela som k nemu odbehnúť. Mobily ešte neboli a pevnú linku sme mali v chodbe. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa vrátila do kuchyne a môj syn šúľance [...]

Mágia adventu…

26.11.2022

Veriť/neveriť, to je na každom z nás. Naši starí rodičia a prarodičia verili v magickú silu predvianočného času. Už včera, na deň Kataríny, sme mohli zaznamenať, ako mnohí starší i mladší ľudia hovorili, písali o tzv. „stridžích dňoch“, ktoré vraj trvajú od Kataríny do Vianoc. Zaspomínať si môžeme spoločne [...]

Marokánky- verte/neverte recept má viac ako 110 rokov

21.11.2022

Hovorí sa, že všetci ľudia všetko vedia. Potvrdzujem, tento recept ma spája s priateľkou Etelkou, ktorú som stretla počas mojej prvej Univerzity tretieho veku pri UK v Bratislave, kde sme spolu študovali odbor žurnalistika. Možno marokánky podľa tohto receptu nie sú ničím nové, ibaže pre mňa majú svoju cenu. Tento recept dýcha históriou. Etelka, ho získala [...]

SR Bratislava Politika Koalícia Kríza Bôrik

Matovič o Sulíkovej snahe povaliť vládu: Dno. Premiéra šéf SaS prekvapil

01.12.2022 13:41, aktualizované: 13:48

Sulík ide povaliť tretiu protikorupčnú vládu, uviedol premiér Heger.

Topolcianky, zrebcin, sestnast zaprah, lipicany, kone,

Slovensko má deviaty zápis v UNESCO. Uspel chov koní

01.12.2022 12:44, aktualizované: 13:18

O zápise do prestížneho svetového zoznamu sa rozhodlo v marockom Rabate.

Sergej Lavrov

USA a NATO sú podľa Lavrova priamo zapojené do vojny na Ukrajine

01.12.2022 12:41

Západ mal podľa hlavy ruskej diplomacie reálnu šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine, avšak rozhodol sa odmietnuť ruské návrhy.

Michal Suchoba

Kauza Mýtnik: Suchobov rozhovor s Kočnerom na nahrávke súd zatiaľ nepripustil

01.12.2022 12:33

Už druhý deň vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici kajúcnik Michal Suchoba v korupčnej kauze Mýtnik.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 165445x
Priemerná čítanosť článkov: 1546x

Autor blogu