Založ si blog

Hra čísel. Fakt alebo fikcia?

Dovolím si na začiatok roka malú hru s číslami, resp. úvahu nad číslami. NOVÝ ROK 2022 – má až tri dvojky. Číslo 22 je vraj číslom  SILY a ÚSPECHU.

Celé desaťročie je poznamenané číslom 2. K svojej úvahe som prevzala niečo z numerológie, ktorá považuje číslo 2 za vládcu emócií, citov, spolupráce a zjednocovania. K vláde emócii a citov by som pridala a zaželala  racio – silné rozumové chápanie. To by sa mi páčilo, to by som rok 2022 chválila. Rozhodne chcem veriť v silu čísel. Verím, že to bude fakt.

Viera je nesmierne dôležitá. Nemusí sa nevyhnutne týkať náboženstva. Ja osobne akceptujem slobodu náboženského vyznania. Ibaže, niekto iný nemusí veriť v žiadne náboženstvo, ale môžeme veriť v lepšie začiatky, v lásku, v úprimné priateľstvo… To všetko je fajn. Najdôležitejšia je však viera v seba samého.

Je úplne jedno o koho ide. Rovnako sa viera v seba samého vzťahuje na mladého i na staršieho, na silnejšieho i slabšieho… Dôležité je, aby  každý veril v seba, aby svoje sny menil na realitu. Ak by som to mala vyjadriť poeticky, tak poviem „zázraky sa nedejú, to my ukrývame zázraky v sebe“.

Rada sa nechám motivovať peknými a zmysluplnými myšlienkami. Rada ich aj používam.

Pred koncom roka som sa nechala motivovať myšlienkami FB stránky ODIN – ODKAZ PRE BUDÚCNOSŤ, o ktoré sa chcem s vami podeliť.

„Nezabudnite sa každý deň pozrieť šiestimi smermi:

1)  Dopredu, aby ste vedeli, kam smerujete.

2)  Späť, aby ste si spomenuli, odkiaľ ste prišli a vyhli sa chybám z minulosti.

3)  Dolu, aby ste sa uistili, že nestúpate po iných ľuďoch a nespôsobili si tým svoj pád.

4) Na bok, aby ste videli, kto je pri vás, aby vás podporil, alebo aby ste videli, kto potrebuje vašu pomoc.

5) Hore, aby ste nezabudli na to, že Boh má všetko pod kontrolou a že sa stará o všetko a o všetkých.

6) Do svojho vnútra, aby ste si pripomenuli, ako veľmi sa musíte zlepšiť…“

Predstavte si, že by sme takto spoločne a s týmito šiestimi pohľadmi vykročili v roku 2022 do každodenného života. Nič k tomu nepotrebujeme iba ochotu a veriť si, že to dokážeme. 

Želám nám všetkým, aby sme si dokázali v roku 2022 vytvoriť svoj vlastný rámec existencie podporovaný a upevňovaný rodinou, kde budeme žiť slobodne a bez strachu.

Ak chceme zmeniť svet, najskôr si musíme upratať v rodine.

Kráčajme s láskou v srdci a s odvahou riešiť všetky úlohy, ktoré sa nám postavia do cesty s aspektom na vlastné potreby a na potreby svojej rodiny. Rodina je najdôležitejšia. Nezabudnime ani na úctu životu i k prírode. Nezabudnime a podporujme svojich priateľov, lebo „PRIATEĽSTVO JE SÚČASŤOU ĽUDSKÉHO ŠŤASTIA.“ Naplňme tento krásny odkaz Jána Wericha.

 Poznámka: obrázok vyhotovený cez PowerPoint – autorka textu

Zemiakové pochúťky – Zemiakové šúľance. „Špinavé“?

01.12.2022

Šúľance s makom – tomuto jedlu sme sa ako deti potešili. Chcela som urobiť radosť aj môjmu synovi. Raz, keď som ich uvarila (ešte chodil do škôlky) a naservírovala, v tom momente zazvonil telefón, musela som k nemu odbehnúť. Mobily ešte neboli a pevnú linku sme mali v chodbe. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa vrátila do kuchyne a môj syn šúľance [...]

Mágia adventu…

26.11.2022

Veriť/neveriť, to je na každom z nás. Naši starí rodičia a prarodičia verili v magickú silu predvianočného času. Už včera, na deň Kataríny, sme mohli zaznamenať, ako mnohí starší i mladší ľudia hovorili, písali o tzv. „stridžích dňoch“, ktoré vraj trvajú od Kataríny do Vianoc. Zaspomínať si môžeme spoločne [...]

Marokánky- verte/neverte recept má viac ako 110 rokov

21.11.2022

Hovorí sa, že všetci ľudia všetko vedia. Potvrdzujem, tento recept ma spája s priateľkou Etelkou, ktorú som stretla počas mojej prvej Univerzity tretieho veku pri UK v Bratislave, kde sme spolu študovali odbor žurnalistika. Možno marokánky podľa tohto receptu nie sú ničím nové, ibaže pre mňa majú svoju cenu. Tento recept dýcha históriou. Etelka, ho získala [...]

Zuzana Čaputová

Prezidentka Čaputová podpísala novelu, ktorou sa zvýšia platy lekárov

01.12.2022 14:38

Po schválení zákona v parlamente a podpise memoranda s vládou k riešeniu situácie v zdravotníctve už viaceré nemocnice potvrdili stiahnutie výpovedí.

Jaroslav Haščák

Premiér: Obvinenie Haščáka dokazuje slobodu OČTK. Podľa Fica ide o varovanie Kollárovi

01.12.2022 14:17

Je to snaha ukázať, ako "maká" minister Mikulec, tvrdí Peter Pellegrini. Kolíková je rada, že sa v trestnom stíhaní pokračuje ďalej.

rusko

Agh nemá vedomosť, že by Rusko plánoval vraždu Volzovej

01.12.2022 14:07

Obžalobe z prípravy vraždy čelia Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

SR Bratislava Politika Koalícia Kríza Bôrik

Matovič o Sulíkovej snahe povaliť vládu: Dno. Premiéra šéf SaS prekvapil

01.12.2022 13:41, aktualizované: 13:48

Sulík ide povaliť tretiu protikorupčnú vládu, uviedol premiér Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 165587x
Priemerná čítanosť článkov: 1548x

Autor blogu