Založ si blog

Hra čísel. Fakt alebo fikcia?

Dovolím si na začiatok roka malú hru s číslami, resp. úvahu nad číslami. NOVÝ ROK 2022 – má až tri dvojky. Číslo 22 je vraj číslom  SILY a ÚSPECHU.

Celé desaťročie je poznamenané číslom 2. K svojej úvahe som prevzala niečo z numerológie, ktorá považuje číslo 2 za vládcu emócií, citov, spolupráce a zjednocovania. K vláde emócii a citov by som pridala a zaželala  racio – silné rozumové chápanie. To by sa mi páčilo, to by som rok 2022 chválila. Rozhodne chcem veriť v silu čísel. Verím, že to bude fakt.

Viera je nesmierne dôležitá. Nemusí sa nevyhnutne týkať náboženstva. Ja osobne akceptujem slobodu náboženského vyznania. Ibaže, niekto iný nemusí veriť v žiadne náboženstvo, ale môžeme veriť v lepšie začiatky, v lásku, v úprimné priateľstvo… To všetko je fajn. Najdôležitejšia je však viera v seba samého.

Je úplne jedno o koho ide. Rovnako sa viera v seba samého vzťahuje na mladého i na staršieho, na silnejšieho i slabšieho… Dôležité je, aby  každý veril v seba, aby svoje sny menil na realitu. Ak by som to mala vyjadriť poeticky, tak poviem „zázraky sa nedejú, to my ukrývame zázraky v sebe“.

Rada sa nechám motivovať peknými a zmysluplnými myšlienkami. Rada ich aj používam.

Pred koncom roka som sa nechala motivovať myšlienkami FB stránky ODIN – ODKAZ PRE BUDÚCNOSŤ, o ktoré sa chcem s vami podeliť.

„Nezabudnite sa každý deň pozrieť šiestimi smermi:

1)  Dopredu, aby ste vedeli, kam smerujete.

2)  Späť, aby ste si spomenuli, odkiaľ ste prišli a vyhli sa chybám z minulosti.

3)  Dolu, aby ste sa uistili, že nestúpate po iných ľuďoch a nespôsobili si tým svoj pád.

4) Na bok, aby ste videli, kto je pri vás, aby vás podporil, alebo aby ste videli, kto potrebuje vašu pomoc.

5) Hore, aby ste nezabudli na to, že Boh má všetko pod kontrolou a že sa stará o všetko a o všetkých.

6) Do svojho vnútra, aby ste si pripomenuli, ako veľmi sa musíte zlepšiť…“

Predstavte si, že by sme takto spoločne a s týmito šiestimi pohľadmi vykročili v roku 2022 do každodenného života. Nič k tomu nepotrebujeme iba ochotu a veriť si, že to dokážeme. 

Želám nám všetkým, aby sme si dokázali v roku 2022 vytvoriť svoj vlastný rámec existencie podporovaný a upevňovaný rodinou, kde budeme žiť slobodne a bez strachu.

Ak chceme zmeniť svet, najskôr si musíme upratať v rodine.

Kráčajme s láskou v srdci a s odvahou riešiť všetky úlohy, ktoré sa nám postavia do cesty s aspektom na vlastné potreby a na potreby svojej rodiny. Rodina je najdôležitejšia. Nezabudnime ani na úctu životu i k prírode. Nezabudnime a podporujme svojich priateľov, lebo „PRIATEĽSTVO JE SÚČASŤOU ĽUDSKÉHO ŠŤASTIA.“ Naplňme tento krásny odkaz Jána Wericha.

 Poznámka: obrázok vyhotovený cez PowerPoint – autorka textu

Výborný Božkin (našej babkin) perník

19.01.2023

Tento perník robím podľa receptu manželovej mamy. Pokojne ho môžem nazvať aj „dovolenkový“, pravidelne som ho piekla na cestu. Nielen na cestu, ešte aj na pobyt nám čosi zostalo, niečo čo „voňalo domovinou“. Ja zvyknem do perníka pridať 1-2 ks nadrobno nakrájaných sterilizovaných orechov, ktoré mi zostanú po príprave orechového likéru. Výborne chutí v tomto [...]

Nič nové na svete…

15.01.2023

História sa opakuje! Prečo asi? Zrejme sme sa nepoučili a obávam sa, že sa ani nepoučíme. Dobro a zlo. Pravda a lož – dva protipóly, ktoré boli, sú a budú predmetom našich diskusií. Ďalšími podnetmi do diskusie môžu byť pojmy ako: Konšpirácia, sprisahanie, komplot, úklady, intrigy… Pridružujú sa otázky týkajúce sa manipulácie [...]

Garderóba – cudzie slovo alebo archaizmus? RTVS-Výstava kostýmov

15.12.2022

Myslím si, že sa dnes slová garderóba, garderobier, garderobierka vyskytujú pomerne málo, nanajvýš v súvislosti s divadlom. Ja si pod pojmom garderóba predstavujem honosné šaty, kostýmy, uniformy z konca 19. a zo začiatku 20. storočia. Dnes som si k slovu GARDERÓBA pridala slovíčko ČAROVNÁ. Taký pocit som mala z výstavy v priestorov RTVS [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 190071x
Priemerná čítanosť článkov: 1712x

Autor blogu