Založ si blog

Kozmická Láska…

       Stalo sa vám niečo podobné ako mne? Neraz som chytila do ruky knihu, ktorú mi odporučila  priateľka, v tomto prípade lektorka. Cítila som sa sklamaná, ak ma kniha „na prvú dobrú“ vôbec neoslovila. Nebolo to po prvý raz. K niektorej knihe som sa vrátila so značným odstupom času, možno v rozpätí 1 až 3 rokov. Asi som potrebovala čas na jej prijatie, na moje dozretie.

       S knihou Kozmická Láska – galaktické spomienky duše, od  Moniky Jakubeczovej som to mala trochu inak. Tiež som ju  niekoľko razy začala čítať. Chytila a pustila. Opäť som sa k nej vrátila, tento raz  asi po polroku.

      Začítala som sa a našla som hneď v úvode knihy, kde autorka sprístupňuje  rozhovor matky – psychoterapeutky a jej dcéry Mariky, určité paralely s vlastnými zážitkami, ale aj  s odpozorovanými príbehmi zo života.

       Mala som tu knihu otvoriť, začítať sa práve ja? Verím, že  sa v tých príbehoch našlo veľa ďalších a ďalších čitateľov? Možno sú tie príbehy univerzálne. Zrejme je to zámer autorky, aby  každý čitateľ mal možnosť zobrať si z knihy to, čo je schopný prijať, a čo práve potrebuje.

Vyberám z textu knihy: „Boh od nás nechce, aby sme trpeli. Boh je milostivý“, tak som bola aj ja kedysi vedená svojou matkou. Tak som vnímala Boha, ibaže potom sa môj život zmenil. Zmenili ma okolnosti. Moji príbuzní, ktorí sa prezentovali, ako hlboko veriaci v Boha to  nevyjadrovali svojim životom, vzťahom k iným ľuďom a najmä nie ku mne. To ma ranilo. Nepopieram, že som sa zmenila aj vplyvom doby, ktorá nastala vo vzťahu k náboženstvu, hoci ma vtedy nikto neovplyvňoval. To bolo  moje rozhodnutie.

Akceptujem ľudí, ktorí sa hlásia k svojej viere, ktorí sú praktizujúci veriaci.Chodia do kostola, prijímajú sviatosti… Obdivujem umelcov, športovcov, ktorí sa pred dôležitým vystúpením verejne prežehnajú. Tiež poznám veľa ľudí, ktorí sa  modlia, ale nemajú pocit, že im Boh pomáha. Sú z toho zmätení, ťažko prijímajú to, čo im život priniesol. Pýtajú sa prečo?

Ako je to vlastne? Je pravda, že postihnuté dieťa prichádza na tento svet pomôcť očistiť rodovú líniu?  Prečo je  to tak, ak je pravda, že život si plánujeme pred narodením a tiež si vyberáme  rodičov? Často sa zamýšľam nad rodinou, nad dieťaťom, ktoré prišlo na tento svet s  trápením vážnej, nevyliečiteľnej choroby, s telesným alebo psychický postihnutím. Prečo otec opustí matku s chorým dieťaťom najmä, ak potrebuje 24 – hodinovú starostlivosť?

Vrátim sa k úvodu knihy Kozmická Láska. Veľmi blízky mi bol príbeh matky, dcéry a syna, ktorý bol ovplyvňovaný nízkymi energiami syna. Viac chorý alebo viac zlý človek, ktorý zneužíval láskavosť matky? Každý by mal pomáhať iba do tej miery, aby pomoc neničila  jeho. Matka nedokázala nechať ísť syna vlastnou cestou. Nemala na to odvahu a poradiť si nedala. Ibaže práve to by bola bývala naozajstná pomoc. Odsunula vlastné potreby a vzťah s dcérou na vedľajšiu koľaj.

Ďalší príbeh, ktorý riešila Marika s matkou sa týkal ženy, ktorá si nechala svojim manželom „odsávať “ životnú energiu. Mala sa chrániť, a predsa jej dlho trvalo, kým tak dokázala urobiť.

Zaujal ma aj príbeh manželov, ktorí nemali šancu splodiť potomka. Rozišli sa a žena túžiaca po dieťati si našla nového partnera. Otehotnela, ale tento ju nechal hneď na začiatku tehotenstva. Splnil sa jej veľký sen. Stala sa matkou, ale syna vychovávala sama. Jej príbeh skončil šťastne, hoci až, ako 45 ročná sa zbavila strachu z nového vzťahu. Do života jej vstúpil muž, s ktorým tvorila šťastný pár.

Často si ľudia kladú, otázku prečo má Boh pre niekoho pripravené zázraky a pre iného nie? Prečo ľudia trpia k vôli inej osobe? Ako to majú zvládnuť? Nájdeme odpoveď v knihe?

To som priblížila iba prvých pár strán. Až potom nasleduje obsah toho, čo matka odovzdala Marike so želaním, aby jej kniha pomohla nájsť odpoveď na otázky, ktoré jej, ako matka a psychoterapeutka nestihla dať skôr,  ako umrela na ťažkú, nevyliečiteľnú chorobu.

Teraz je na vás, či sa chcete do knihy začítať. Ani Marika, hneď po pohrebe knihu neprečíta, stalo sa tak s odstupom času.

Z obalu sa dozvedáme: „Kniha Kozmická Láska je román nielen o láske dvoch duší, ktoré sa nájdu, zaľúbia, žijú nádherný život, osud ich však rozdelí a začnú hľadať cestu k opätovnému stretnutiu. Hovorí aj o večnej láske, ktorú všetci hľadáme a túžime zažiť. Príbehy a udalosti sú opísané z pohľadu vyšších dimenzií, anjelov a iných svetelných bytosti.“ Určite to nie je literatúra pre každého.

Rozhodnutie je na Vás či budete pokračovať v čítaní Kozmickej Lásky, či ju prečítate „na prvú dobrú“. Možno ju odložíte na dobu neurčitú a možno sa po prečítaní podelíte o svoje dojmy a pocity.

Myšlienka na záver:

“V prípade dobrých kníh, nejde o to, koľkými z nich prejdete skrz na skrz. Ide o to, koľko z nich prejde skrz na skrz priamo do vás.” Mortimer J. Adler

Poznámka: autorka blogu je autorkou obrázku – upravené v PowerPoint

OZ Šanca pre pečeň – edukačný, rekondično-rehabilitačný pobyt – Štrbské Pleso

22.05.2022

Začiatkom mája tohto roku som absolvovala edukačný, rekondično-rehabilitačný pobyt na Štrbskom Plese. OZ združuje pacientov, ich rodinných príslušníkov i sympatizantov. Choroby pečene spôsobuje iba alkohol! Pravda alebo mýtus? Často som počula, ako niekto hovorí: „Nepijem, tak sa mi s pečeňou nemôže nič stať.“ Ibaže to je veľký OMYL. Choroby [...]

Thurzo-Fugger zážitková expozícia

14.05.2022

V Banskej Bystrici oprášili vyše 500 ročnú históriu v novej zážitkovej expozícii, ktorú nájdete v Barbakáne, v historickej časti mesta. Z dostupných materiálov sa dozvedáme o Turzovsko-Fuggerovskej spoločnosti s Medeným hámrom, ktorá sa do histórie mesta Banská Bystrica, širšieho okolia a baníctva zapísala „medenými“ [...]

Krása v dreve ukrytá

25.04.2022

Drevené vyrezávané kríže na Podpoľaní – Naozajstná krása v dreve ukrytá. Upútavka, môj rodný kraj. Úvodom niekoľko všeobecne dostupných informácií. Verím, že oslovím pár spriaznených duší nadchnutých pre ľudovú kultúru. Vznik drevených vyrezávaných krížov, ako sa dozvedáme z dostupnej literatúry v minulosti podmienilo niekoľko faktorov: [...]

Mínomet Tulipán

Ukrajinci zničili ťažký ruský mínomet Tulipán, prvýkrát v histórii

22.05.2022 18:00

Ukrajinskej armáde sa v Donbase na východe krajiny prvýkrát podarilo zničiť ruský ťažký samohybný mínomet 2S4 Tulpan (po slovensky Tulipán).

Jan Mazak 2

Mazák: Diskusia o porušeniach základných práv a slobôd súdmi musí byť odborná

22.05.2022 17:30

Predseda Súdnej rady víta diskusiu o porušeniach základných práv a slobôd súdmi.

Joe Biden

Biden: Šírenie opičích kiahní v USA a Európe by nás malo znepokojovať

22.05.2022 15:40

Opičie kiahne sú vírusová choroba, ktorá sa obvykle vyskytuje v oblasti strednej a západnej Afriky.

Mária Kolíková

Kolíková: Protiinflačný balíček môže skončiť na Ústavnom súde

22.05.2022 14:37

To, že mal minister financií Igor Matovič (OĽANO) rokovať s kotlebovcami, je podľa Kolíkovej "primerane nechutné".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 107679x
Priemerná čítanosť článkov: 1313x

Autor blogu